html xmlns:v="urn:schemas-microsoft-com:vml" xmlns:o="urn:schemas-microsoft-com:office:office" xmlns="http://www.w3.org/TR/REC-html40"> Sosyal Hizmet Podcastı 7- ABD'nin Seçkin Profesor-SHUlaıyla Söyleşiler
 

Sosyal Hizmet PodcastiSosyal Hizmet Uygulamaları

Sosyal Hizmet Podcasti

Sosyal hizmet mesleği ile ilgili her şey; doğrudan uygulama (klinik ve toplum organızasyonu), araştırma, politika, eğitim ...ve bunlar arasındaki herşeyi içerir. Lisanslı Klinik Sosyal hizmet Uzmanı ve aynı zamanda Temple Üniversitesi Sosyal hizmet okulu öğretim üyesi Jonathan Singer sosyal hizmet uzmanları için vazgeçilmez konuları araştırıyor. Temelde sosyal hizmet uzmanlarını hedef almakla birlikte, buradaki bilgiler yardım ve destek profesyonelleri (psikolog, hemşire, psikiyatrist, psikolojik danışman ve eğitimciler dahil) için oldukça faydalı bilgilerdir. Genel anlamda kamu için de sosyal hizmet yaklaşımları hakkında fikir edinmesi açısından yararlı olacaktır. ABD'nin hemen her yerinden profesyonel ve büyük başarılara imza atmış sosyal hizmet uzmanları ile birebir yaptığı söyleşiler ve sosyal hizmet mesleğinin olmazsa olmazlarını sizlerle (Türkçe) paylaşmaktan mutluluk duyarız.
Podcast sayfaları: 1    2   3   4   5   6   7


Sosyal Hizmet Uzmanları için Özel Uygulama: LCSW Dr. Julie Hanks ile Söyleşi

Bugünün Sosyal Hizmet Podcastindeki epizotu özel uygulamaya dairdir. Konuğum lisanslı klinik sosyal hzimet uzmanı Dr. Julie Hanks Wasatch Aile Terapinin kurucusu ve yöneticisidir. O HealthyWay.com, Answers.com ve PsychCentral'da köşe yazarıdır ki buralarda özel uygulamaya dair yazmaktadır. O Wall Street Journal, Market Watch, HuffingtonPost Live ve Cosmopolitan, Health, gibi magazinlerde ve düzinelerce diğerlerinde hızlı arama tuşu gibi görünmektedir. Dr. Hanks sağlık ve ruhsağlığı uygulayıcılarının medya mülakatlarında hazır bulunmalarına, köşe yazarlığı ve sosyal medya ile meşgul olma becerisi inşa etmede yardım için düzenlenen Medya Okullarını Sirkele adlı 6 haftalık e-kurs geliştirdi. Detayları RockTheMediaSchool.com'da. O, 2016 yılı The Assertiveness Guide for Women: How to Communicate Your Needs, Set Healthy Boundaries, and Transform Your Relationships kitabının yazarıdır.

Bugünkü söyleşide, Julie başarılı bir özel uygulama için anahtar içerikler hakkında konuşuyor, şunlar dahil:

“büyük mesajınızı” belirleme;

online ve offline ilişkiler inşa etme;

nelerde iyi olduğunuzu ve iyi olmadığınız

şeylerde dış kaynak kullanmayı bilme;

ve “sosyal hizmet” ile özel uygulamayı bağdaştırma.

Konuşmamızı, özel uygulama inşa etmek ya da başlamak isteyen sosyal hizmet uzmanları için kaynaklar hakkında bilgiyle sonlandırdık.tam metin yakında..
 

Uluslararası Çalışmak mı İstiyorsunuz? David Dinino ile Söyleşi

Dürüst olalım. Dünyayı dolaşmak için sosyal hizmet uzmanı olmadınız. Hatta seyahat böceğiniz (Jeep) varsa bile – Siz sosyal hizmet uzmanısınız. Çok miktarda para kazanmıyorsunuz (değil mi)? Nasıl finanse edeceksiniz? Bugünün sosyal hizmet podcasti sosyal hizmet uzmanlarının yurtdışında nasıl çalışabileceklerine dairdir.                                                                                                dinle
İyileşme Liseleri: Dr. Lori Holleran Steiker ile Söyleşi

Bugünkü sosyal hizmet podcasti İyileşme Liselerine dairdir. Austin’deki Texas Üniversitesi Sosyal Hizmet Okulunun seçkin profesörlerinden ve (aynı zamanda) 2016 yılı, Youth and Substance Use: Prevention, Intervention and Recovery kitabının yazarı Dr. Lori Holeran Steiker ile konuştum. Bağımlılığın risk faktörleri, ergen beyin gelişimi, biyopsikososyal-manevi bakımdan bağımlılığı nasıl düşünmek gerektiği,iyileştirme ya da ayıltmada (bu tür risklere karşı uyanık tutma) gençlere bakım sağlamada, onların madde ve alkol ile mücadele süreçlerinde liselerin neden önemli açığa (boşluklara) sahip oldukları ve onları yeniden topluma kazandırmada nasıl yardım edilebileceği hakkında konuştuk. Konuşmamızı ergen bağımlılığına karşı mücadeleye katılmak için Lori’nin hararetli ricası ile sonlandırdık.

 

                                                                                                       dinlePodcast sayfaları: 1    2   3   4   5   6   7